Przejdź do treści
Artyści

Grażyna Auguścik

Drugiego dnia festiwalu na scenie wystąpi fenomenalna Grażyna Auguścik, która w maju prosto z Chicago przylatuje do Polski. Rozpoczyna trasę koncertową, którą będzie promować swój najnowszy album „2 THE LIGHT”.  

Artystka tak mówi o krążku:

„Oto mój nowy, pierwszy w całości autorski album, z piosenkami, które ukrywałam przed światem przez długi czas. Nagraliśmy je w 2020 roku, podczas pandemii, komunikując się ze sobą, z muzykami – wirtualnie. Ale emocje pozostały”.

Grażynie Auguścik będą towarzyszyć znakomici muzycy, z którymi artystka współpracuje od lat. Razem tworzą i wzajemnie się inspirują. Fuzja ich różnych światów i doświadczeń — słowiańskości i jazzu zza oceanu – tworzy niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat. Wspólny, wypracowany przez lata język muzyczny jest niezwykle oryginalny i nie daje się porównać z innymi wykonawcami.

Każdy utwór zaskakuje wielką świeżością i inwencją twórczą, a genialny głos i absolutnie zjawiskowe wokalizy Grażyny Auguścik sprawiają, że ma się ciarki przez większość koncertu!

SKŁAD:

Grażyna Auguścik – wokal
Rob Clearfield (USA) – fortepian
Michał Jaros – kontrabas
Szymon Mika – gitara
Sebastian Frankiewicz – perkusja