Przejdź do treści
info

Sebastian Frankiewicz

Jest absolwentem Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Laureat konkursów Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, Złotego Krokusa w Jeleniej Górze i Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Od 2002 roku współpracuje z Michałem Urbaniakiem. W latach ubiegłych członek zespołów Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Artura Dutkiewicza, Mariusza Lubomskiego, Miki Urbaniak, Zbigniewa Wegehaupta. Koncertuje z Lorą Szafran, Grzegorzem Karnasem, Agą Zaryan, Katarzyną Cerekwicką, Urszulą Dudziak, Bisquit, Grażyną Auguścik, Wojciechem Karolakiem, Januszem Skowronem.

Ma na swoim koncie złotą płytę za projekt „Pogadaj ze mną” z tekstami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Nahornego.

Występował na festiwalach jazzowych m.in. w Buenos Aires, Londynie, Wiedniu, Baku, Petersburgu, Tel Avivie, Hawanie, Pekinie, Meksyku, Bukareszcie, Sibiu, Kiszyniowie, Moskwie, Kopenhadze. W 2012 roku trio Nowicki/Święs/Frankiewicz zostało nominowane do nagrody Fryderyk za debiutancką płytę „Pathfinder”. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2016 roku jest asystentem w klasie perkusji jazzowej na Uniwersytecie Rzeszowskim. W swoim artystycznym dorobku ma około czterdzieści nagranych płyt. Obok aktywności pedagogicznej i koncertowej, dużą część jego działalności stanowi praca muzyka sesyjnego przy produkcjach telewizyjnych takich jak „Twoja twarz brzmi znajomo” czy „Taniec z gwiazdami”.
(Źródło: https://tos.art.pl/index.php/page/sebastian-frankiewicz )