Przejdź do treści
Artyści

Sławek Jaskułke SOLO

Drugi dzień festiwalu otworzy niezwykły artysta, Sławek Jaskułke. Pianista zaprezentuje swój najnowszy album „Sławek Jaskułke at Inryo-ji Temple Japan”, który został nagrany w buddyjskiej świątyni Inryo-ji Temple w mieście Okayama  w maju 2023 roku podczas trasy koncertowej artysty w Japonii.

Muzyka wykonana przez Sławka Jaskułke jest przepełniona wewnętrzną harmonią i równowagą. To zasługa również nietuzinkowego miejsca, w którym odbył się koncert – świątyni buddyjskiej. W nagraniu słychać charakterystyczne dla twórczości artysty malowanie dźwiękiem i niezwykłą precyzję w budowaniu przekazu muzycznego. Każdy nawet najmniejszy detal i dźwięk ma ogromne znaczenie dla obrazu całości.

Trasa koncertowa zorganizowana przez Motomu Horiuchi z THE PIANO ERA Association oraz japońskiego wydawcę Sławka Jaskułke firmę Core Port Inc. Japan oraz we współpracy z Sukiyaki Office i przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie. Koncerty odbyły się w miastach: Tokio, Kanazawa, Nara, Kobe, Okayama oraz Yokohama.

Artysta o płycie:

„Świątynia Inryo-ji Temple to miejsce przepełnione czystą, wyważoną energią, spokojem i duchową równowagą. Po przybyciu na miejsce mnich Shinyu Shinohara zaproponował nam zieloną herbatę i japońskie ciastko mochi. Usiadłem na środku i zatapiając się w otaczającej przestrzeni, chłonąłem harmonię miejsca. Tutaj wszystko było na swoim miejscu i miało swoją rolę w otaczającej przestrzeni. W trakcie koncertu publiczność zanurzała się w każdym moim dźwięku i była skupiona na odczuwaniu muzyki. To było głębokie i prawdziwe doświadczenie energetyczne. W tym nagraniu czuć dobrą i wyważoną energię miejsca”.


PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ARTYŚCIE