Przejdź do treści
info

Sławek Jaskułke

Sławek Jaskułke — polski pianista, kompozytor. Twórca, który dobrze czuje się zarówno w stylistyce jazzowej, jak i modern composition. Artysta eksplorujący obszary muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej.  Znakiem rozpoznawczym Sławka Jaskułke jest charakterystyczne brzmienie uzyskiwane przez grę na fortepianie z moderatorem.

Od 2014 roku płyty artysty nakładem wydawnictwa Core Port Inc. Tokyo Japan wydawane są na rynek japoński, otrzymując lawinę pozytywnych recenzji i entuzjastyczny odbiór publiczności.

Ważniejsze sale koncertowe i festiwale muzyczne, to m.in. Nanyang Academy of Fine Arts Singapore, Forbidden City Concert Hall Beijing China, The Piano Era Festival Tokyo Japan, Carnegie Hall New York USA, Meguro Persimmon Hall Tokyo Japan, Luxembourg Gardens Paris France, North Sea Jazz Festival Netherlands, Red Sea Jazz Festival Israel, Jazzfest Berlin Germany, Jazz Jamboree Warsaw Poland.


Albumem „Park.Live, Nature Concrete Music” sięga po dokonania z zakresu muzyki konkretnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą (album „Sea”) i naturą człowieka („Senne”, „The Son”) wyraźnie podąża w kierunku poszukiwania koloru i barwy w muzyce. Album „Music on canvas” wydany w 2020 roku nakładem wydawnictwa Sea Label jest efektem fascynacji malarstwem Rafała Bujnowskiego i obrazami z cyklu „Nokturn Graboszyce”.

Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo na Expo 2010 w Shanghaju. Autor płyty „Sea” z 2014 roku, która wzbudziła zachwyt środowiska muzycznego i opiniotwórczego.

Najnowsza praca kompozytorska artysty „Europa 67/21” powstała w kwietniu 2021 roku na zaproszenie Programu Drugiego Polskiego Radia oraz Narodowego Centrum Kultury.
Doktor habilitowany w dziedzinie sztuki, dyscyplinie sztuki muzyczne. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: https://jaskulke.com/