Przejdź do treści
Artyści

Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie i Przyjaciele

Wyjątkowa okazja, a więc wyjątkowi goście! Okrągłe urodziny szkoły muzycznej zobowiązują, dlatego Big Band zaprosił do wspólnego grania solistów, absolwentów oraz nauczycieli.

Będzie to niepowtarzalna okazja, by wraz z bandem usłyszeć solistów: Magdalenę Iwińską – zwyciężczynię 41 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Kacpra Grzankę, Wojciecha Olińskiego, Kajetana Pilarskiego, Mikołaja Gruszeckiego i Michała Banasiaka.

Ponadto absolwenci zaprezentują się w mniejszych składach. I tak wystąpi Zespół Braci Wójcińskich z Krzysztofem Szmańdą oraz nauczyciele szkoły muzycznej – Paweł Zielak, Witold Janiak, Michał Kaczmarczyk, Szymon Wieczorkiewicz, Marek Jakubowski – w jubileuszowym, specjalnie na ten koncert przygotowanym projekcie.

Na koncert Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej obowiązują zaproszenia do odbioru w kasie Oskardu.

Big Band Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie powstał we wrześniu 2000 roku. Od początku jego dyrygentem jest Krzysztof Pydyński. Zespół tworzą uczniowie PSM I i II stopnia w Koninie. Do różnych projektów zapraszani są absolwenci i wybitni artyści wykonujący muzykę jazzową.

Uczniowie, którzy rozpoczynali grę w szkolnym big-bandzie, kontynuowali edukację jazzową m.in. na uniwersytetach w Berkeley (USA), Graz (Austria), Berlinie (Niemcy). Są wybitnymi muzykami polskiego życia jazzowego. W roku 2020 Big Band obchodził 20-lecie działalności.

Od 2004 roku muzycy Big Bandu biorą udział w corocznym polsko-niemieckim projekcie Międzynarodowe Warsztaty Bigbandowe Wielkopolska – Dolna Saksonia – Polsko-niemiecka Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa.

Zespół koncertował wielokrotnie w Niemczech, Czechach i we Francji.

Największe osiągnięcia zespołu:
– wyróżnienie na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej Szkół Muzycznych II stopnia w Elblągu w 2003 roku,

– III nagroda na Ogólnopolskim Big-band Festiwalu w Nowym Tomyślu w 2006 roku i nagroda dla trębacza Maurycego Wójcińskiego –  najlepszego solisty festiwalu.

Wydarzenia artystyczne w historii big-bandu:
Koncert z Anną Serafińską – Jazz Festival Jazzonalia 2006
Koncert z Januszem Szromem – Jazzonalia 2007
Koncert z Lorą Szafran – Jazzonalia 2008
Koncert z Urszulą Dudziak – Jazzonalia 2009
Koncert z Ewą Urygą i Henrykiem Miśkiewiczem – Jazzonalia 2010
Koncert z Anną Gadt – Jazzonalia 2011
Koncert z Agnieszką Wilczyńską – Jazzonalia 2013
Koncert z Krzesimirem Dębskim – Jazzonalia 2016
Koncert z Wojciechem Myrczkiem – Jazzonalia 2017
Koncert ze Zbigniewem Namysłowskim – Jazzonalia 2018
Koncert z Grzegorzem Nagórskim – Jazzonalia 2019
Koncert z Wojciechem Myrczkiem – Jazzonalia 2020
Koncert z Dorotą Miśkiewicz – Jazzonalia 2021
Koncert ze Stanisławem Soyką – Jazzonalia 2022
Koncert z Iloną Damięcką – Jazzonalia 2023