Przejdź do treści
Wydarzenia

Aga Zaryan

W czasie pandemii Aga Zaryan wypracowała ze swoim nowym składem nowe brzmienie zespołu. Powstały piękne kompozycje, które zawdzięcza współpracy z dwoma wyjątkowymi muzykami, Szymonem Miką i Davidem Dorůžką. Artyści grają na różnych gitarach i wspaniale się uzupełniają, a pomiędzy melodie wpleciony jest charakterystyczny głos wokalistki. Ich muzyka brzmi jak nigdy dotąd.

Na koncercie będzie można usłyszeć zupełnie nowe, nieznane jeszcze piosenki, ale nie zabraknie także znanych kompozycji. Gwarantujemy wciągającą muzyczną ucztę dla każdego wrażliwego na piękno słuchacza.

Skład:
Aga Zaryan – głos
David Dorůžka – gitara
Szymon Mika – gitara

Biografia:

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym. Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona słuchaczy.

Wokalistka jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności.

Dyskografia:
2002/2007 – „My Lullaby” album CD – Złota Płyta
2006 – „Picking Up The Pieces” album CD – Poczwórna Platynowa Płyta
2007 – „Umiera piękno” album CD – Podwójna Platynowa Płyta / Fryderyk
2008 – “”Live at Palladium” album koncertowy 2CD/DVD – Poczwórna Platynowa Płyta
2010 – „Looking Walking Being” album CD – Podwójna Platynowa Płyta
2011 – „A Book of Luminous Things” album CD – Platynowa Płyta
2011 – „Księga olśnień” album CD – Złota Płyta / Fryderyk                                
2013 – „Remembering Nina & Abbey” – Platynowa Płyta
2018 – „High & Low”
2018 – „What Xmas Means To Me”