Przejdź do treści
Wydarzenia

Wystawa „Twarze JazzPRESSu”

Wystawa do zobaczenia w Foyer CKiS -DK Oskard

Wystawa prezentująca historię okładek magazynu JazzPRESS, wydawanego od 12 lat e-miesięcznika poświęconego jazzowi, autorstwa Kuby Majerczyka, który współpracował z pismem przez siedem lat.

Okładki pokazują wyjątkowe postaci sceny jazzowej – głównych bohaterów kolejnych wydań magazynu, którzy udzielili pismu obszernych i ciekawych wywiadów. Na okładkach znajdują się wyłącznie polscy muzycy – od młodych, zdolnych, wartych wyróżnienia, po największych mistrzów legendy polskiego jazzu, takich jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski.

O JazzPRESS:

Pismo dostępne jest bezpłatnie na stronie internetowej. W 2018 roku do rodziny JazzPRESSu dołączyła wydawana obecnie w cyklu półrocznym bezpłatna gazeta papierowa, dystrybuowana w całej Polsce.

Na każdy numer magazynu składa się ponad 100 stron: recenzje płyt, wywiady z muzykami i postaciami ze świata jazzu, relacje z wydarzeń, przewodnik koncertowy, a także felietony m.in. przybliżające historię jazzu. W dotychczasowych ponad 120 numerach znalazło się wszystko to, co ważne i ciekawe w jazzie, we współczesnej muzyce improwizowanej i w nurtach takich jak blues, ethno, free czy funk.

Wydawcą JazzPRESS jest Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ.

O autorze:

Amadeusz Kuba Majerczyk, ur. 1966. Muzyk. Obecnie w zespole Cree. Do współpracy zapraszali go m.in. Obywatel G.C., Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska. Fotografią zaczął zajmować się w wieku kilkunastu lat. Jego domeną stały się koncerty, portrety, reklama oraz krajobraz.