Przejdź do treści
Aktualności

Wystawa „ALL THAT JAZZ!”

Zapraszamy do foyer CKiS-DK Oskard na wystawę, na której będzie można obejrzeć fantastyczne plakaty, które zostały zakwalifikowane do finału  5. Międzynarodowego Konkursu WE WANT JAZZ zorganizowanego przez Fundację EuroJAZZ.

W tym roku hasłem przewodnim zostało „All That Jazz!” i na wystawie zobaczymy 31 prac autorów i autorek z całego świata! Swoje prace artyści nadesłali m.in. z Włoch, Hiszpanii, USA, Chin, Argentyny czy Kolumbii. Wśród prac m.in. plakaty zwycięzców konkursu, Lizy Orlowskiej (Polska, 1 nagroda), Jiayang Zhao (Chiny, 2 nagroda) i Mirosława Charkota (Polska, 3 nagroda).

Konkurs odbywa się od pięciu lat, a jego organizatorem jest Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, wydawca jazzowych mediów (JazzPRESS, RadioJAZZ.FM), organizator koncertów i wydarzeń jazzowych, w tym Festiwalu JAZZ W FILMIE.PL, a także projektu JAZZ DLA DZIECI.

Przewodniczącym Jury konkursu jest Prof. Lech Majewski, grafik, plakacista, kierownik Katedry Komunikacji Wizualnej ASP w Warszawie, współtwórca Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

Wystawę będzie można oglądać do 27 maja.

Zobacz także