Przejdź do treści
Artyści

Jeremy Pelt Quintet

! UWAGA !

Sprzedaż puli karnetów umożliwiających bezpłatne wejście na koncert Jeremy Pelt Quintet 14 kwietnia w DK Oskard została zakończona.

Karnety zakupione od 19 marca upoważniają do wejścia wyłącznie na koncerty 30. Jazz Festival Jazzonalia w dniach 19-21 maja 2023 r.

Kwietniowy koncert cieszącego się uznaniem na całym świecie artysty Jeremy’ego Pelta będzie fantastycznym wprowadzeniem do naszego majowego, jazzowego maratonu. Pelt obecnie koncertuje, promując swój najnowszy album „Jeremy Pelt – Soundtrack” (Highnote rec. 2022).

Urodzony w USA Jeremy Pelt to jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu. Wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu „DownBeat”, rozpoczął rozwijającą się w zawrotnym tempie karierę w 1998 r., kiedy po ukończeniu Berklee College of Music zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band. Pelt zbudował na tej relacji wiele innych. Bardzo szybko zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego, rozpoczynając współpracę z największymi mistrzami tego gatunku (wśród nich znaleźli się m.in. Cliff Barbaro, Keter Betts, Bobby „Blue” Bland, Ravi Coltrane, Frank Foster, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, Cedr Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Skatalites).

Pelt często występuje u boku cenionych zespołów takich jak: The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louis Hayes.

Jako lider, Pelt nagrał dziesięć płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych. Nagrania i występy Pelta przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżniał Jeremy’ego Pelta w „The Wall Street Journal”. Przez pięć lat z rzędu „DownBeat” i Jazz Journalist Association tytułowali Pelta wschodzącą gwiazdą trąbki.

W 2021 r. Jeremy Pelt zadebiutował w roli pisarza, wydając pierwszą z planowej serii „Griot: Examining the Lives of Jazz’s Great Storytellers” vol. I, a w 2022 r. – vol. II. Książki zawierają rozmowy, których treść w większości dotyczy kwestii tożsamości rasowej i kulturowej oraz stosunku do życia.

Skład:

Jeremy Pelt – trąbka
Alex Wintz – gitara
Jalen Baker – wibrafon
Leighton Harrell – bas
Allan Mednard – perkusja