Przejdź do treści
info

Art Hirahara

Art Hirahara jest klawiszowcem jazzowym i kompozytorem mieszkającym w Nowym Jorku. Pochodzący z San Francisco Bay Area, Art przeniósł się do Nowego Jorku w 2003 roku, aby zmierzyć się z wyzwaniami stawianymi przez światowej klasy muzyków. Tutaj doskonalił swoje rzemiosło, występując w szerokim zakresie sytuacji muzycznych, od prostych standardów, przez progresywny jazz oparty na cyklu czasowym, po swobodną improwizację. Od tradycji po awangardę, Art odnalazł własne brzmienie, które przecina gatunki i granice.

Studiował w Oberlin Conservatory of Music, gdzie uzyskał dyplom z muzyki elektronicznej i komputerowej. Na pierwszym roku studiów rozpoczął naukę gry na fortepianie jazzowym u giganta jazzu z Cleveland, Neala Creque. Następnie kontynuował naukę w California Institute of the Arts. To właśnie tam zanurzył się w muzyce świata, koncentrując się na zachodnioafrykańskiej perkusji i tańcu, balijskim gamelanie i północnoindyjskiej tabli. Po przeprowadzce do Nowego Jorku, Art studiował w Banff Workshop in Jazz and Creative Music u Dave’a Douglasa w 2004 roku.

Art miał zaszczyt występować m.in. ze Stacey Kent, Freddy Cole, Akira Tana, Rufus Reid, Don Braden, Roseanna Vitro, Dave Douglas, Vincent Herring, Victor Lewis, Travis Sullivan s Bjorkestra, Jim Black, Jenny Scheinman, Greg Cohen, Fred Ho, Sean Nowell, royal hartigan i Hafez Modirzadeh.

Brzmienie fortepianu i kompozycji Arta jest połączeniem różnorodnych wpływów muzycznych, które studiował i szerokiej gamy liderów, dla których pracował. Art nieustannie poszukuje nowych sytuacji, aby rzucić wyzwanie swojej muzykalności. Ostatnio pracował jako producent nagrań i kierownik muzyczny dla różnych artystów różnych gatunków.

Źródło: https://arthirahara.com/bio/