Przejdź do treści
Archiwum

28. Jazz Festival Jazzonalia | 2021

To będą trzy intensywne, festiwalowe dni , sześć koncertów, na scenie pojawi się ponad 40 artystów do tego kino jazz i wystawa fotografii. W najbliższy piątek startą jazzonalia, a to niezwykła okazja aby posłuchać muzyki spod znaku wolności i improwizacji spotkać się ze znajomymi , odnowić muzyczne releacje i porozmawiać nie tylko o jazzie .

A jaki jest jazzowy rozkład jazdy? Zaczynamy koncertem 23-letniej Kingi Głyk uważanej za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Kwartet zaprezentuje materiał z najnowszego, już entuzjastycznie przyjętego albumu „Feelings”.

Po koncercie fenomenalnej basistki scenę opanuje zespół, który gra już 17 lat, ma na koncie 7 płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, a nawet jako orkiestra i chór. Mitch & Mitch współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych. Szczególna okazała się współpraca ze Zbigniewem Wodeckim, której efektem była nagradzana wielokrotnie płyta.

A na koniec emocjonującego dnia jazzowe kino konesera, film o legendzie światowego jazzu Elli Fitzgerald.

Sobotę 12 czerwca spędzicie z kobiecym kwintetem O.N.E., czyli wybitnymi instrumentalistkami młodego jazzowego pokolenia. To będzie wybuchowa mieszanka współczesnego jazzu, hip-hopu oraz etno.

Następnie usłyszycie zespół, który dokonał gruntownego , rewolucyjnego odświeżenia jazzowej sceny, łącząc klasykę z najnowszymi gatunkami współczesnej muzyki miejskiej. Wrocławska grupa EABS wystąpi wraz Pauliną Przybysz znaną między innymi z Sistars.

Ten wieczór za sprawą wyjątkowego filmu dokumentalnego zakończymy w Nowym Orleanie, wsłuchując się w muzykę tego niezwykłego miasta.

Niedzielny wieczór rozpocznie koncert wybitnej polskiej wokalistki, kompozytorki, skrzypaczki Doroty Miśkiewicz z Big Bandem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego. Artystka znana jest z nastrojowych utworów balansujących na granicy gatunków, w których pobrzmiewają zarówno polskie, jak i egzotyczne nuty.

A na finał Festiwalu muzycznymi opowieściami zaczaruje nas Dominik Wania – wybitny pianista, który dołączył do elitarnego grona artystów nagrywających dla ECM Records. Jeżeli cenicie połączenie czystej improwizacji, romantycznej pianistyki oraz europejskiej muzyki klasycznej to ten koncert jest dla Was

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski – Prezydent Miasta Konina.
Współorganizator: Miasto Konin.
Partnerzy: PSM I i II stopnia w Koninie, Konińska Fundacja Kultury, Koniński Dom Kultury.
Organziatorem CKIS w Koninie

Zapraszamy na 28 edycję festiwalu jazzowego Jazzonalia. Jestem pewna , ze To będą trzy fantastyczne dni , dni wolności trzy dni improwizacji trzy dni muzyki w najlepszym wykonaniu i w najlepszej jazzowej przestrzeni.

Ten tegoroczny, dźwiękowy zawrót głowy jest zasługą mocnego kobiecego składu, ekscentrycznej formacji złożonej z samych Mitchów, wirtuoza pianistyki jazzowej i dużej dawki nowoczesnego jazzu zabarwionego hip-hopem i etno. Dodatkowych emocji dostarczą jazzowe kino konesera i wystawa fotografii Anety i Macieja Kaników. W muzycznych podróżach potowarzyszy nam dziennikarz, fotograf, producent Marcin Kydryński, który będzie gospodarzem tegorocznego Festiwalu.


PROGRAM 28.JAZZ FESTIWAL JAZZONALIA 2021
11.06-13.06.2021
Piątek 11 czerwca 2021 Wieczór Prezydencki
19.00 sala widowiskowa

 • Kinga Głyk Quartet
 • Mitch & Mitch
 • Jazzon Jazzona – otwarcie wystawy Anety i Macieja Kaników
  22.30 Kino Konesera
 • „Nowy Orlean: Miasto Muzyki”

Sobota 12 czerwca 2021
19.00 sala widowiskowa

 • O.N.E. Quintet
 • EABS feat. Paulina Przybysz
  22.30 Kino Konesera
 • „Ella Fitzgerald”

Niedziela 13 czerwca 2021
19.00 sala widowiskowa

 • Big Band PSM Konin feat. Dorota Miśkiewicz
 • Dominik Wania solo

Prowadzenie festiwalu: Marcin Kydryński
Wystawa fotograficzna: „JAZZon JAZZona” Aneta i Maciej Kanik