Przejdź do treści
Archiwum

27. Jazz Festival Jazzonalia | 2020

21-23 maja 2020 roku, aula PWSZ w Koninie i Jazz Club Okólna 47a

Po zeszłorocznym nie tylko artystycznym, ale także frekwencyjnym sukcesie JAZZONALIA w swej 27. odsłonie znów mają szansę stać się wyjątkowym muzycznym wydarzeniem. Gwiazdą tegorocznej edycji STACEY KENT – amerykańska wokalistka, której balsamicznym głosem i wyjątkowymi interpretacjami jazzowych ballad zachwycają się nie tylko jej fani, ale także krytycy na całym świecie.
Piątkowy wieczór zarezerwowaliśmy dla Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, który świętuje 20 lat istnienia. W jubileuszowym koncercie, który poprowadzi niezawodny Krzysztof Pydyński, pojawi się min. utalentowany wokalista Wojciech Myrczek. Na finał pierwszego dnia festiwalu zaplanowaliśmy występ formacji, której liderem jest żywa legenda polskiego jazzu – saksofonista JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI.
Sobotni występ Stacey Kent poprzedzi solo piano show w wykonaniu PAWŁA KACZMARCZYKA – jednego z najwybitniejszych polskich pianistów młodego pokolenia, kompozytora i aranżera, nazywanego w branżowych periodykach „objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego”.
Mistrzem ceremonii, który poprowadzi nas przez jazzowe nastroje, będzie MARCIN KYDRYŃSKI – radiowiec i wędrowiec, a także fotograf, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali, który od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki.
Przewidujemy także kilka wydarzeń towarzyszących w klubie jazzowym przy Okólnej. W czwartek 21 maja zapraszamy na wystawę plakatów jazzowych autorstwa Katarzyny Czapskiej, spotkanie z Janem Ptaszynem Wróblewskim i Jazzową Bitwę Szkół. W sobotę 23 maja proponujemy spotkanie z Marcinem Kydryńskim, koncert Marty Wajdzik z zespołem i film „Ikar. Legenda Mietka Kosza.”


PROGRAM

Sobota 24 października 2020
19.00 Aula im. Jana A. P. Kaczmarka PWSZ w Koninie, ul. Popiełuszki 4
Paweł Kaczmarczyk solo
Wojtek Mazolewski Quintet – „Komeda”
Zarysy Jazzu – wystawa plakatów autorstwa Katarzyny Czapskiej

22.00 Marina Gaj Restauracja/Przystań – Konin, ul. Przemysłowa 186
Marcin Kydryński – spotkanie z dziennikarzem muzycznym
Marta Wajdzik Quartet – „My Planet”

22.00 Kino Oskard Kameralnie – CKiS w Koninie, ul. Okólna 47 A
Ikar. Legenda Mietka Kosza, reż. Maciej Pieprzyca

Niedziela 25 października 2020
19.00 Aula im. Jana A. P. Kaczmarka PWSZ w Koninie, ul. Popiełuszki 4
Wojciech Myrczek & Big Band PSM Konin
Jan Ptaszyn Wróblewski Sekstet – Koncert Prezydencki

Prowadzenie Marcin Kydryński