25 maja (piątek)
g. 19:00
CKiS-DK Oskard
Al. 1 Maja 7a
Konin

KUP BILET—>

BEATA PRZYBYTEK

25 maja już o 19.00 na scenie pojawi się Beata Przybytek, znakomita wokalistka, pianistka i kompozytorka. Po nagrodzonej „Mateuszem Trójki 2013” płycie „I’m Gonna Rock You” Beata Przybytek powróciła z nowym autorskim albumem „Today Girls Don’t Cry”.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego krążka, artystka proponuje niezwykle zróżnicowany materiał muzyczny. Na płycie znajduje się 13 utworów będących ekscytującą podróżą poprzez muzyczne stylistyki – można odnaleźć tu elementy bluesa, jazzu, soulu, R’n’B, funky, muzyki latynoskiej, aż po gospel.

Za aranżacje i produkcję muzyczną odpowiedzialny jest Tomasz Kałwak – wielokrotnie nagradzany i wszechstronny producent muzyczny, znany ze współpracy z Dorotą Miśkiewicz, Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Niemen, Markiem Napiórkowskim, Kasią Cerekwicką i Grażyną Auguścik.

[read more=”WIĘCEJ” less=”Mniej”]

Beata Przybytek – uznawana za jeden z najciekawszych polskich głosów. Nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego „Mateusz Trójki 2013”. Absolwentka i obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka I miejsca w konkursie 29.Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jej kariera wokalna zaowocowała do tej pory albumami: You Don’t Know What Love Is (2003), The Island (2004), Wonderland (2006, dystrybuowany w Polsce i w Japonii), I’m Gonna Rock You (2012), Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy (2013) oraz „Today Girls Don’t Cry” (2017).
Artystka ma na koncie współpracę z takimi tuzami polskiej sceny jazzowej jak Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra.

www.beataprzybytek.pl/

Skład zespołu:

Beata Przybytek – śpiew
Andrzej Gondek – gitara
Bogusław Kaczmar – fortepian/ instr. klawiszowe
Tomasz Kałwak – instr. klawiszowe
Adam Kowalewski – bas
Filip Mozul – perkusja

 

„W głosie Beaty Przybytek naprawdę można się zakochać. (…) Ciepły, czasem lekko zachrypnięty, raz naturalnie czysty, biały, innym razem sprawiający wrażenie stylowo-czarnego. (…) Beata Przybytek to artystka w pełni dojrzała i spełniona.”  Tomasz Jakub Handzlik, Gazeta Wyborcza

„Głos to doprawdy niezwykły. Niski i mocny, ekspresyjny, o nieco chropawej, „czarnej” barwie. (…) Efektem jest jazzowy śpiew najwyższej próby.” Adam Poprawa, Tygodnik Powszechny

„Rewelacja. Moim skromnym zdaniem od czasów Urszuli Dudziak nie było w Polsce tak wyraziście i ekspresyjnie śpiewającej wokalistki jazzowej.” Andrzej Chojnacki, Jazz Forum

[/read]